HEM/OTHER/STICKER/KRAKOW 2017
Krakow 2017

Sticker | Krakow 2017

Sticker | Krakow 2017 currently trades around $31.84 on Steam. Price moved +534.3% over 30 days. Over the last 30 days, market trades ranged from $31.84 to $31.84. Background for Sticker | Krakow 2017: community designer Valve; released on July 7, 2017. Collectibility notes for Krakow 2017 (High Grade): popularity 25.

Standard$ 31.84

Updated Daily via Skinsback API

Take.skin AppView on App Store
Föremålsklass
High Grade

Sammanfattning

Kategori
Sticker
Film
This sticker has a so-called "Paper" film. Paper stickers are "normal" stickers without any special effect applied. They are usually not very rare and therefore on the cheaper side.
Popularitet
25%
Designer
Valve
Släppt
July 7, 2017
FöremålsklassNormal
High Grade

Färger

Ingen färgdata tillgänglig

Ursprung

Inte tillgänglig i några lådor

Tekniska data

STATTRAK™Stöds inte
SouvenirInaktiverad

Professionella spelare

Ingen proffsdata tillgänglig

Krakow 2017 Preview
Förhandsgranskning i spelet

Sticker | Krakow 2017 Marknadsprishistorik

7D
30D
3M
ALLA

Prisstatistik

Nuvarande pris
$31.84
Marknadsvärde
$3,184
7 dagars förändring
+26.82 (+534.26%)
30 dagars förändring
+26.82 (+534.26%)

Prisintervall

7 dagars lägsta
$31.84
7 dagars högsta
$31.84
30 dagars lägsta
$31.84
30 dagars högsta
$31.84
52 veckors lägsta
$4.03
52 veckors högsta
$31.84
All-time lägsta
$4.03
All-time högsta
$31.84

Senast uppdaterad: 7/29/2026, 1:32:49 AM

Skin-detaljer

HISTORIA

The Sticker | wayLander | Krakow 2017 was first introduced to CS2 8 years ago, on July 7th, 2017. It was released as part of the Krakow 2017 Challengers Autograph Capsule, alongside the "Krakow 2017 – Tournament Items" update.

URSPRUNG

Krakow 2017 was first released in a past case and is no longer in regular cases" class="text-orange-500 hover:underline underline-offset-4 decoration-orange-500/30">weapon cases; it can only be obtained via trading or the Steam Market.

POPULARITET

Med en popularitet på 25% är Sticker | Krakow 2017 för närvarande extremt populärt, vilket gör det till ett av de mest populära föremålen i CS2. Detta popularitetsmått är baserat på den dagliga försäljningsvolymen och priset på skinnet.

SÄLLSYNTHET

Sticker | Krakow 2017 är ett av N/A andra Covert-skins. Sällsyntheten på skinnet är Covert, vilket gör {skin} till ett vanligt drop med en uppskattad drop-chans på bara N/A%.

TILLGÄNGLIGHET

Med ett prisintervall mellan $31.84 och $31.84 är Sticker | Krakow 2017 ett ganska prisvärt skin. Lyckligtvis är det för närvarande allmänt tillgängligt och kan köpas på flera olika marknader.

Market & Collectibility Insights

Market Snapshot

Sticker | Krakow 2017 currently trades around $31.84 on Steam. Price moved +534.3% over 30 days. Over the last 30 days, market trades ranged from $31.84 to $31.84.

Origin & Context

Background for Sticker | Krakow 2017: community designer Valve; released on July 7, 2017.

Collectibility & Finish

Collectibility notes for Krakow 2017 (High Grade): popularity 25.

Snabbfakta & FAQ

What is the price of Sticker | Krakow 2017?

Sticker | Krakow 2017 is currently priced at $31.84 on the Steam Market.

Vilken låda innehåller Sticker | Krakow 2017?

Krakow 2017 is not available in any standard weapon cases.

Är StatTrak tillgängligt för Sticker | Krakow 2017?

Nej, StatTrak™ är inte tillgängligt för detta skin.

Vilken sällsynthet har Sticker | Krakow 2017?

Sticker | Krakow 2017 är ett skin med sällsyntheten High Grade.