HEM/OTHER/CHARMS/CHARM | BUDAPEST 2025 HIGHLIGHT | ROPZ ROUND FLIP
Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip currently trades around $1.07 on Steam. Price moved +0.9% over 30 days. Over the last 30 days, market trades ranged from $0.30 to $1.07. Background for Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip: community designer Valve; released on November 12, 2025. Collectibility notes for Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip (High Grade): popularity 60.

Standard$ 1.07

Updated Daily via Skinsback API

Take.skin AppView on App Store
Föremålsklass
High Grade

Sammanfattning

Kategori
Charms
Popularitet
60%
Designer
Valve
Släppt
November 12th, 2025
FöremålsklassNormal
High Grade

Färger

Ingen färgdata tillgänglig

Ursprung

Inte tillgänglig i några lådor

Tekniska data

STATTRAK™Stöds inte
SouvenirInaktiverad

Professionella spelare

Ingen proffsdata tillgänglig

Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip Preview
Förhandsgranskning i spelet

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip Marknadsprishistorik

7D
30D
3M
ALLA
No price data for this period

Prisstatistik

Nuvarande pris
$1.07
Marknadsvärde
$107
30 dagars förändring
+0.01 (+0.94%)

Prisintervall

7 dagars lägsta
$1.07
7 dagars högsta
$1.07
30 dagars lägsta
$0.3
30 dagars högsta
$1.07
52 veckors lägsta
$0.3
52 veckors högsta
$1.52
All-time lägsta
$0.3
All-time högsta
$1.52

Senast uppdaterad: 4/28/2026, 1:37:34 AM

Skin-detaljer

BESKRIVNING

This charm can be attached to any weapon you own. Each attached charm can be detached by using a Charm Detachment. Detached charms will be returned to your inventory. This souvenir charm commemorates the StarLadder Budapest 2025 CS2 Major Championship and features a highlight reel. Attached highlight celebrates the Semifinal match between Team Spirit and Vitality at the StarLadder Budapest 2025 CS2 Major Championship. ropz perfectly predicts Spirit's positions, swinging the round in his team's favor making three kills.

HISTORIA

The Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip was first introduced to CS2 2 months ago, on November 12th, 2025. It was released as part of the "Budapest 2025 Stickers" update.

URSPRUNG

Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip was first released in a past case and is no longer in regular cases" class="text-orange-500 hover:underline underline-offset-4 decoration-orange-500/30">weapon cases; it can only be obtained via trading or the Steam Market.

POPULARITET

Med en popularitet på 60% är Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip för närvarande extremt populärt, vilket gör det till ett av de mest populära föremålen i CS2. Detta popularitetsmått är baserat på den dagliga försäljningsvolymen och priset på skinnet.

SÄLLSYNTHET

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip är ett av 943 andra Covert-skins. Sällsyntheten på skinnet är Covert, vilket gör {skin} till ett vanligt drop med en uppskattad drop-chans på bara N/A%.

TILLGÄNGLIGHET

Med ett prisintervall mellan $1.07 och $1.07 är Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip ett ganska prisvärt skin. Lyckligtvis är det för närvarande allmänt tillgängligt och kan köpas på flera olika marknader.

TOURNAMENT

This charm has been released as part of the 2025 StarLadder Budapest CS2 Championship. It belongs to the Vitality team and is dedicated to the player ropz (Robin Kool).

Market & Collectibility Insights

Market Snapshot

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip currently trades around $1.07 on Steam. Price moved +0.9% over 30 days. Over the last 30 days, market trades ranged from $0.30 to $1.07.

Origin & Context

Background for Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip: community designer Valve; released on November 12, 2025.

Collectibility & Finish

Collectibility notes for Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip (High Grade): popularity 60.

Snabbfakta & FAQ

What is the price of Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip?

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip is currently priced at $1.07 on the Steam Market.

Vilken låda innehåller Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip?

Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip is not available in any standard weapon cases.

Är StatTrak tillgängligt för Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip?

Nej, StatTrak™ är inte tillgängligt för detta skin.

Vilken sällsynthet har Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip?

Charms | Charm | Budapest 2025 Highlight | ropz round flip är ett skin med sällsyntheten High Grade.