ACASĂ/RIFLES/SCAR-20/MAGNA CARTA
Magna Carta

SCAR-20 | Magna Carta

SCAR-20 | Magna Carta currently trades around $16.80 on Steam. Price moved +0.9% over 30 days. Over the last 30 days, market trades ranged from $16.64 to $17.49. Background for SCAR-20 | Magna Carta: collection: The Control Collection; community designer Valve; released on December 3, 2020. Collectibility notes for Magna Carta (Mil-Spec): finish style: Hydrographic; popularity 85%; skin family: magna-carta. Magna Carta is built around Purple tones. For loadout synergy, pair it with gloves or knives in matching or contrasting colors.

Colecția Control

Factory New$ 16.00
Minimal Wear$ 16.19
Field-Tested$ 16.80
Well-Worn$ 15.83
Battle-Scarred$ 19.35

Updated Daily via Skinsback API

Take.skin AppView on App Store
Clasă obiect
Mil-Spec

Rezumat

Categorie
Skin
Tip
Rifle
Armă
SCAR-20
Finisaj
Magna Carta
Stil finisaj
Hydrographic
Catalog finisaj
1028
Variante de model
Yes
Versiune model
CS:GO
Popularitate
85%
Designer
Valve
Lansat
December 3, 2020
Update
"Operation Broken Fang"
Clasă obiectNormal
Mil-Spec

Culori

Date tehnice

STATTRAK™Nu este suportat
SuvenirDezactivat

Jucători profesioniști

Nu există date despre jucători profesioniști

Magna Carta Preview
Product Image

SCAR-20 | Magna Carta Istoric prețuri piață

7Z
30Z
3L
TOT

Statistici preț

Preț curent
$16.8
Modificare 24h
-0.01 (-0.06%)
Capitalizare piață
$1,680
Modificare 7 zile
-0.38 (-2.21%)
Modificare 30 zile
+0.15 (+0.90%)

Intervale de preț

Minim 7 zile
$16.64
Maxim 7 zile
$17.18
Minim 30 zile
$16.64
Maxim 30 zile
$17.49
Minim 52 săptămâni
$14.09
Maxim 52 săptămâni
$19.76
Minim istoric
$14.09
Maxim istoric
$19.76

Ultima actualizare: 8/2/2026, 1:34:58 AM

Detalii skin

DESCRIERE

SCAR-20 este o armă semiautomată cu lunetă ce oferă o cadență de tragere ridicată și o putere considerabilă la distanțe mari, dar care încetinește ușor viteza de deplasare și care are un preț pe măsură. Această armă a fost vopsită personalizat cu un motiv de culoare violet având simboluri, înscrisuri și texte din Magna Charta.nn<i>Legea este aceeași pentru toți, chiar și pentru tine</i>

ISTORIC

SCAR-20 | Magna Carta a fost introdus pentru prima dată în CS2 acum 5 ani, pe Invalid Date. A fost lansat ca parte din N/A, odată cu actualizarea "N/A". Skinul a fost creat de designerul comunității "N/A".

ORIGINE

SCAR-20 | Magna Carta poate fi obținut prin deschiderea unei cutii . Skinul face parte, de asemenea, din colecția Colecția Control.

POPULARITATE

Cu o popularitate de 85%, SCAR-20 | Magna Carta este în prezent extrem de popular, ceea ce îl face unul dintre cele mai populare obiecte din CS2. Această măsură a popularității se bazează pe volumul zilnic de vânzări și prețul skinului.

RARITATE

SCAR-20 | Magna Carta este unul din cele 148 alte skinuri de tip Mil-Spec Grade. Raritatea skinului este Mil-Spec Grade, ceea ce face ca {skin} să fie un drop comun cu o șansă estimată de drop de doar N/A%.

DISPONIBILITATE

Cu un interval de preț între $15.83 și $19.35, SCAR-20 | Magna Carta este un skin destul de accesibil. Din fericire, este disponibil pe scară largă în prezent și poate fi achiziționat pe mai multe piețe diferite.

VERSIUNI

Valoarea float pentru SCAR-20 | Magna Carta variază de la 0.00 la 1.00, ceea ce face skinul disponibil în toate gradele de uzură. Pentru fiecare grad de uzură, există și o versiune StatTrak pentru {skin}.

Market & Collectibility Insights

Market Snapshot

SCAR-20 | Magna Carta currently trades around $16.80 on Steam. Price moved +0.9% over 30 days. Over the last 30 days, market trades ranged from $16.64 to $17.49.

Origin & Context

Background for SCAR-20 | Magna Carta: collection: Colecția Control; community designer Valve; released on December 3, 2020.

Collectibility & Finish

Collectibility notes for Magna Carta (Mil-Spec): finish style: Hydrographic; popularity 85%; skin family: magna-carta.

Color & Loadout Synergy

Magna Carta is built around Purple tones. For loadout synergy, pair it with gloves or knives in matching or contrasting colors.

Fapte rapide & FAQ

What is the price of SCAR-20 | Magna Carta?

SCAR-20 | Magna Carta is currently priced at $16.80 on the Steam Market.

Ce cutie conține SCAR-20 | Magna Carta?

SCAR-20 | Magna Carta face parte din colecția Colecția Control.

Este StatTrak disponibil pentru SCAR-20 | Magna Carta?

Nu, StatTrak™ nu este disponibil pentru acest skin.

Care este raritatea pentru SCAR-20 | Magna Carta?

SCAR-20 | Magna Carta este un skin cu raritatea Mil-Spec.